



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.16 mm |
| Width | 6.48 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 3.3 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 2.5 MHz |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Max Supply Voltage | 16.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 4 V/µs |
| Operating Supply Current | 1 mA |
| Input Bias Current | 65 pA |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Gain Bandwidth Product | 2.5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 500 nV |
| Max Dual Supply Voltage | 8 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.375 V |
| Voltage Gain | 160 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 116 dB |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 2.5 MHz |
| Schedule B | 8542330000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 130 dB |
| Amplifier Type | Zero-Drift Amplifiers |
| Input Voltage Noise Density | 70 nV/sqrt Hz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
